Šiklův mlýn

Na minulý víkend jsem se dohodl s přáteli na návštěvě Moravského Westernového městečka Šiklův Mlýn. Již několikrát jsem o něm slyšel vyprávět s úžasným nadšením. A proto jsem se rozhodl, i přes velkou vzdálenost od mého bydliště, toto zařízení navštívit a na vlastní oči se přesvědčit kolik je na tom vyprávění pravdy.

Šiklův Mlýn leží nedaleko Brna v údolí potoka Bobrůvka u obce Blažkov. Vede sem jen jedna oficiální cesta od Blažkova hřbitova. Více informací o tomto místě najdete na internetových stránkách www.western.cz.

Celý areál o rozloze 50 ha je soukromím pozemkem pana Libora Šikla a je veden ve stylu amerického západu se vším všudy. O jeho bezchybný provoz se v sezóně stará okolo šedesáti zaměstnanců, brigádníků a nadšenců pro život kovbojů a indiánů. Při příjezdu do údolí Vás přivítá z pravé strany ohrada z dobytkem a hlavní brána s uvítáním a nezbytnou pokladnou. Po dohodě o ubytování na několik dní, či jen na strávení jednoho nezapomenutelného dne, a zaplacení poplatku, jste vpuštěni do celého areálu. Hned za branou je vidět místo pro stanování, chatky a pro zámožnější občany i Hotel** Colorado Grand. My jsme jako správní češi využili toho nejlevnějšího a zajeli jsme na místo kde se staví stany. Protože jsme přijeli v pátek kolem oběda, mněli jsme možnost si vybrat místo. (Ten kdo přijel k večeru už takovou možnost ztratil. Neboť i přesto, že míst je hodně, návštěvníků bylo také dost.)

Po postavení stanů jsme šli obhlídnout co nás na víkend čeká. Hned vedle tábořiště je obrovská aréna pro pořádání Rodea a nebo koncertů známých zpěváků. Od tábořiště se schází po schodech nebo pěšině do rozsáhlého údolí kde se před Vámi rozprostře nevídaný úkaz v podobě Amerického západu devatenáctého století jako vystřižené z nějakého westernového filmu. Hned na kraji je půjčovna dobových kostýmů, kterou můžete, ale také nemusíte, využít pro větší pocit soudružnosti s okolním světem. Hlavní ulici lemují asi tři desítky domů mezi nimiž nechybí Saloon, kostelík se hřbitovem, kavárna, banka a také nesmím zapomenout na úřad šerifa i s pěknou celou pro bídníky a vyhlášený bar U hrobníka. Nechybí ani Mexická restaurace s možností celodenního stravování. Celý komplex končí letním amfiteátrem s kulisami a dobře promyšleným sezením pro diváky, kteří se nemusí bát, že si před ně při představení sedne někdo vysoký a oni nic neuvidí. Je zde také malé nádraží Union Pacific s dobovým vláčkem, hojně využívaný především malými návštěvníky. Na ulicích běžně potkáte kovboje, barové tanečnice, desperáty a občas i šerifa. V barech Vás obslouží příjemná obsluha v dobovém obleku a máte i možnost zajít k sedláři a nebo si na památku koupit něco z upomínkových předmětů. Je zde také malé ZOO, jemuž vévodí americký bizon dovezený až z daleké Dakoty. Kousek od městečka je reservace indiánů s možností prohlídky zbraní, ošacení a též různých druhů stanů a obydlí. Ještě v pátek jsme zhlídli představení „Trable Johna Zabijáka“, a pak nás čekala kontrola zdejších barů a s tím spojená ochutnávka místních produktů.

V sobotu začíná program již od 10:00 hodin, tak že máte možnost se včas probudit a pokračovat v zábavě. V programu nechybí divadelní představení, přehlídka dobového ošacení, spodního prádla, učení kovbojských tanců a umění kovbojů a indiánů. Na každý víkend je připravený nějaký mimořádný program jako například Rodeo, taneční festival nebo již zmíněný koncert nějaké skupiny. Tak že máte o zábavu postaráno až do brzkých nedělních ranních hodin neboť celý den je zakončen diskotékou, která nekončí o půl noci.

Ráno v neděli jsme naložili stany a s dobrým pocitem opravdu dobře prožitého víkendu se vydali spět k domovu.

Velice upřímně všem čtenářům Moskytu doporučuji navštívit toto krásně situované Westernové Městečko „Šiklův Mlýn“ kde na okamžik zapomenete že žijete v jednadvacátém století a ocitnete se uprostřed něčeho o čem jste snili při sledování westernových příběhů v televizi. Být opravdovým kovbojem tak smeknu před majitelem panem Liborem Šiklem a jeho přáteli za vybudování takového krásného areálu a též upřímný dík všem, kdo se v nynější době stará o spokojenost návštěvníků a o to aby se zde po celou dobu návštěvy cítili dobře a tak nějak jako mezi přáteli. DÍKY VŠEM !!!!

Další články na podobné téma: 

Poslední komentáře

Odkazy

Retrofoto.net
historické fotografie
Zdeněk Mikšík
fotografie - camera obscura
Leoš Drahota
fotografie
Jenda Mikšík
fotografie a film
Muzeum Bojkovska
národopisné muzeum Slovácka
Moskyt - nordic walking
Moskyt - nordic walking

Vážení čtenáři a fanoušci, děkujeme vám za přízeň, kterou jste našemu Geograficko badatelskému magazínu v uplynulém...
Jeleni v Srní
Naše asi dvacetičlenná skupina pomalu následuje svého průvodce. Jdeme potichu a mlčky. Mlčí i okolní zasněžená krajina...
Naše šibenice 9 - Nepomuk
9. část seriálu o pozoruhodných, ale již téměř ztracených a zapomenutých památkách, skrývajících se ve stínu stromů na...
Pekelník Trenck
V brněnské Kapucínské hrobce odpočívá v prosklené rakvi mumie jednoho z nezapomenutelných válečníků, jehož život byl...