Šiklův mlýn

Na minulý víkend jsem se dohodl s přáteli na návštěvě Moravského Westernového městečka Šiklův Mlýn. Již několikrát jsem o něm slyšel vyprávět s úžasným nadšením. A proto jsem se rozhodl, i přes velkou vzdálenost od mého bydliště, toto zařízení navštívit a na vlastní oči se přesvědčit kolik je na tom vyprávění pravdy.

Šiklův Mlýn leží nedaleko Brna v údolí potoka Bobrůvka u obce Blažkov. Vede sem jen jedna oficiální cesta od Blažkova hřbitova. Více informací o tomto místě najdete na internetových stránkách www.western.cz.

Celý areál o rozloze 50 ha je soukromím pozemkem pana Libora Šikla a je veden ve stylu amerického západu se vším všudy. O jeho bezchybný provoz se v sezóně stará okolo šedesáti zaměstnanců, brigádníků a nadšenců pro život kovbojů a indiánů. Při příjezdu do údolí Vás přivítá z pravé strany ohrada z dobytkem a hlavní brána s uvítáním a nezbytnou pokladnou. Po dohodě o ubytování na několik dní, či jen na strávení jednoho nezapomenutelného dne, a zaplacení poplatku, jste vpuštěni do celého areálu. Hned za branou je vidět místo pro stanování, chatky a pro zámožnější občany i Hotel** Colorado Grand. My jsme jako správní češi využili toho nejlevnějšího a zajeli jsme na místo kde se staví stany. Protože jsme přijeli v pátek kolem oběda, mněli jsme možnost si vybrat místo. (Ten kdo přijel k večeru už takovou možnost ztratil. Neboť i přesto, že míst je hodně, návštěvníků bylo také dost.)

Po postavení stanů jsme šli obhlídnout co nás na víkend čeká. Hned vedle tábořiště je obrovská aréna pro pořádání Rodea a nebo koncertů známých zpěváků. Od tábořiště se schází po schodech nebo pěšině do rozsáhlého údolí kde se před Vámi rozprostře nevídaný úkaz v podobě Amerického západu devatenáctého století jako vystřižené z nějakého westernového filmu. Hned na kraji je půjčovna dobových kostýmů, kterou můžete, ale také nemusíte, využít pro větší pocit soudružnosti s okolním světem. Hlavní ulici lemují asi tři desítky domů mezi nimiž nechybí Saloon, kostelík se hřbitovem, kavárna, banka a také nesmím zapomenout na úřad šerifa i s pěknou celou pro bídníky a vyhlášený bar U hrobníka. Nechybí ani Mexická restaurace s možností celodenního stravování. Celý komplex končí letním amfiteátrem s kulisami a dobře promyšleným sezením pro diváky, kteří se nemusí bát, že si před ně při představení sedne někdo vysoký a oni nic neuvidí. Je zde také malé nádraží Union Pacific s dobovým vláčkem, hojně využívaný především malými návštěvníky. Na ulicích běžně potkáte kovboje, barové tanečnice, desperáty a občas i šerifa. V barech Vás obslouží příjemná obsluha v dobovém obleku a máte i možnost zajít k sedláři a nebo si na památku koupit něco z upomínkových předmětů. Je zde také malé ZOO, jemuž vévodí americký bizon dovezený až z daleké Dakoty. Kousek od městečka je reservace indiánů s možností prohlídky zbraní, ošacení a též různých druhů stanů a obydlí. Ještě v pátek jsme zhlídli představení „Trable Johna Zabijáka“, a pak nás čekala kontrola zdejších barů a s tím spojená ochutnávka místních produktů.

V sobotu začíná program již od 10:00 hodin, tak že máte možnost se včas probudit a pokračovat v zábavě. V programu nechybí divadelní představení, přehlídka dobového ošacení, spodního prádla, učení kovbojských tanců a umění kovbojů a indiánů. Na každý víkend je připravený nějaký mimořádný program jako například Rodeo, taneční festival nebo již zmíněný koncert nějaké skupiny. Tak že máte o zábavu postaráno až do brzkých nedělních ranních hodin neboť celý den je zakončen diskotékou, která nekončí o půl noci.

Ráno v neděli jsme naložili stany a s dobrým pocitem opravdu dobře prožitého víkendu se vydali spět k domovu.

Velice upřímně všem čtenářům Moskytu doporučuji navštívit toto krásně situované Westernové Městečko „Šiklův Mlýn“ kde na okamžik zapomenete že žijete v jednadvacátém století a ocitnete se uprostřed něčeho o čem jste snili při sledování westernových příběhů v televizi. Být opravdovým kovbojem tak smeknu před majitelem panem Liborem Šiklem a jeho přáteli za vybudování takového krásného areálu a též upřímný dík všem, kdo se v nynější době stará o spokojenost návštěvníků a o to aby se zde po celou dobu návštěvy cítili dobře a tak nějak jako mezi přáteli. DÍKY VŠEM !!!!

Další články na podobné téma: 

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte!

Mapa

Poslední komentáře

Sociální sítě

Odkazy

Retrofoto.net
historické fotografie
Zdeněk Mikšík
fotografie - camera obscura
Leoš Drahota
fotografie
Jenda Mikšík
fotografie a film
Muzeum Bojkovska
národopisné muzeum Slovácka
Moskyt - nordic walking
Moskyt - nordic walking

Veselý Kopec
Skanzen lidové architektury v přirozeném prostředí Českomoravské vysočiny.
Louka pod Malým Rozsutcem
Tak jsme letos už po páté vyrazili na Apaluchu. Tentokrát na Slovensko, kde jsme týden prozkoumávali Kysucké Beskydy a...
Pod dlažbou Pražského hradu
Pražský hrad je a od svého vzniku byl symbolem, střediskem moci, architektonickým unikátem i mystickým místem...
PF 2018
Ti, kteří se narodili ve stejném roce, ve kterém přišel na svět Moskyt, dosáhnou během následujících 12 měsíců...