Restaurant Zlaté slunce

Kolínsko

Tato hospoda stojí jen několik kilometrů západně od Kolína, při silnici, která dříve jako hlavní dopravní tepna spojovala Prahu s Brnem. I když význam silnice s výstavbou dálnice poklesl, o hladové hosty není u Zlatého slunce nouze. Restaurace se nachází v budově jakési bývalé zemědělské usedlosti, jejíž dvůr je dnes využíván k parkování. Vešlo se sem ale i dětské hřiště a v teplých dnech příjemná venkovní zahrádka.

Prostorný interiér hospody je stylizován v prvorepublikovém retro stylu a vybaven množstvím téměř muzejních dobových rekvizit. Při naší návštěvě nám proto ani nevadilo trošku delší čekání na jídlo, neboť jsme si při něm mohli dobře prohlédnout možná až příliš rozmanitou výzdobu čisté a útulné restaurace. Navíc jsme byli vzápětí odměněni opravdu výborným jídlem, které nám bylo servírováno na velkých talířích ve velmi uspokojivém množství.

Značně vytížená dvoučlenná obsluha by se sice mohla na hosty trochu více usmívat a alespoň minimálně s nimi komunikovat, jinak jsem ale nenašel nic, co by se jí dalo vytknout. Po konzumaci jednoho litru piva jsem byl nucen před odchodem otestovat i ulevovací zařízení provozovny a tady bych viděl největší slabinu Zlatého slunce. Tekla zde voda, bylo tu mýdlo i toaletní papír, přesto působila kachlíková místnost poněkud omšele a zasloužila by si celkovou rekonstrukci.

Restaurant Zlaté slunce mohu bez obav doporučit všem, kteří se chtějí poblíž Kolína dobře najíst. Doufám, že zde najdete volný stůl a figuríně stojící před WC mince na nastavený tácek dávat nemusíte. Zas takovým zážitkem tu záchody nejsou. Jinak ale bez váhání přeji dobrou chuť.

konzumace:
pikantní masová směs s bramboráčkama: 85 + 30 Kč
pivo Krušovice 12°: 25 Kč

otvírací doba:
po - čt: 10:00 - 22:00, pá - so: 10:00 - 24:00, ne: 11:00 - 20:00

Komentáře

Dnes je 4.8.2007 a bohužel nemohu souhlasit s kvalitou podávaného jídla ani nápojů. Objednala jsem si bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím a 2dcl Frankovky.Po pár soustech jsem si vyštípla kousek zubu o malý kamínek v jídle.Ovšem-stát se to může,ale oběd jsem již nedojedla.Po servírce jsem vzkázala kuchaři-to bylo ještě s úsměvem-aby se polepšil. Chtěla jsem si spravit náladu vínem a užít si pohodu hezkého odpoledne.Omyl!Tu si již spravila,asi již tomu bylo pár hodin či dní,mrtvá moucha na dně mé sklenice.Zaplatili jsme za dva obědy dosti a dýško od mého muže přijal číšník bez ostychu.
Nemyslím si,že takto nabízené služby přidají Restauraci Zlaté slunce na lesku.Spíše ji degradují na "putyku."
Můj komentář asi těžko něco vylepší,ale bylo by to mé přání-aby každý,kdo si za své služby zaplatí,byl adekvátně obsloužen a ještě něco navíc-aby se chtěl vracet

Poslední komentáře

Odkazy

Retrofoto.net
historické fotografie
Zdeněk Mikšík
fotografie - camera obscura
Leoš Drahota
fotografie
Jenda Mikšík
fotografie a film
Muzeum Bojkovska
národopisné muzeum Slovácka
Moskyt - nordic walking
Moskyt - nordic walking

Kamenné kupy u Noviny
Kdo a proč poskládal v lese nad Souší bloky jizerské žuly do podivných tvarů?
Indie – Ladakh
Do tzv. Malého Tibetu, jak se bývalému království Ladakh také přezdívá, mě dostala náhoda. Původně plánovanou letní...
Česká Amerika
Moskyt v krajině strmých skal, průzračných jezer, svobodných trampů, tmavého podzemí a starých dobrodružných příběhů.
Mnichovské mumie
V temnotách podzemní krypty mnichovského kostela nedaleko Mariánských lázní leží nezvykle zachovalé ostatky místních...