Opět na Šiklu!

Po dvou letech jsem se rozhodl se synem navštívit opět Westernovou vesnici zvanou Šiklův Mlýn ležící nedaleko Zvole nad Pernštejnem. Abychom se podívali co je tu nového.

Je to celý komplet s hotelem Colorado Grand, dřevěnými čtyřlůžkovými chatkami, stanovým campem a dokončeným (od minule) penzionem též zvaným Colorado Grand. Podrobnosti naleznete na internetové adrese www.western.cz

Hned u vstupní brány nás přivítal milý úsměv děvčat prodávající vstupenky. Vedle brány a za branou se rozprostírají pastviny se stádem dobytka a nezbytných koní. Již po prvních sto metrech máte skoro celý areál jak na dlani a hned se můžete tudíž zorientovat kam máte namířeno. Ale hlavní a nejdůležitější část celého komplexu (Westernové městečko) vám zatím zůstává utajena. To udělal určitě pan Šikl úmyslně, aby jste se měli na co těšit.

To spatříte až tehdy, když se vydáte po cestě pořád dolu a sejdete až k říčce Bobrůvce. Tento pohled jistě stojí za to. Jak již jsem v minulém článku psal je to tu opravdu moc pěkné a na každém kroku zjišťujete že jste tu srdečně vítáni. Od možnosti půjčit si dobový oblek až po shlédnutí divadelního představení, možnosti celodenní stravy a dalších atrakcí tu nevidíte kyselý obličej, který by vám napovídal že tu otravujete.

Pokud jste se již vydováděli ve Westernovém městečku dosytosti, čeká vás nedaleký a nově postavený strašidelný zámek DRAXMOOR, vzdálený asi tři kilometry od Šiklu směrem na Dolní Rožínku. Nejdříve Vás přivítá smích ježibaby. Po zaplacení vstupného vás sličná čarodějnice pozve na 3D kino, které opravdu stojí za to. Pak už Vás čeká prohlídka zámku a strašidel v něm, vše podzvučeno přiměřenou hudbou. Když dojdete až na konec prohlídky jste vyvrženi na dvůr zámku a můžete se zde občerstvit v dobové restauraci a zakoupit si třeba čarodějný amulet na památku. Celá prohlídka i z kinem vám bude trvat přibližně třičtvrtě až celou hodinku, podle toho jak rychle si prohlídnete exponáty.

Byl to opět příjemně strávený víkend a mohu Vám to všem jen doporučit.
Děkuji všem zaměstnancům v Šiklově mlýně a přeji do dalších let mnoho spokojených návštěvníků jako jsem byl já a můj syn.

Další články na podobné téma: 

Poslední komentáře

Odkazy

Retrofoto.net
historické fotografie
Zdeněk Mikšík
fotografie - camera obscura
Leoš Drahota
fotografie
Jenda Mikšík
fotografie a film
Muzeum Bojkovska
národopisné muzeum Slovácka
Moskyt - nordic walking
Moskyt - nordic walking

Naše šibenice 9 - Nepomuk
9. část seriálu o pozoruhodných, ale již téměř ztracených a zapomenutých památkách, skrývajících se ve stínu stromů na...
Měsíční kámen
Měsíční kámen, pravěký menhir stojící v temném šumavském lese je opředen rouškou tajemna. Vyzařuje plno energie, která...
Zapomenutá hrobka
V lese poblíž malé vesnice stojí chátrající ponurá, ale zajímavá stavba, na kterou zdá se živí lidé již dávno zapomněli.
Naše šibenice 5 - Ze smolných knih
5. část seriálu o pozoruhodných, ale již téměř ztracených a zapomenutých památkách, skrývajících se ve stínu stromů na...