Nordic Walking Challenge - 3. ročník závodu na podporu nevidomých

V sobotu 23. 6. 2018 vás zveme na zážitkovou akci s Nordic Walking do lesního divadla v Řevnicích. Společně i s členy Moskyta se můžete naučit správné technice nordic walking, projít se krásnou brdskou přírodou a podpořit akci, které se zúčastní i nevidomí chodci.

Nordic walking, neboli severskou chůzi, doporučují lékaři ke zlepšení stavu oběhové a dýchací soustavy, držení těla, zlepšení vytrvalosti, stability, rovnováhy a tělesné zdatnosti obecně.

„V nordic walkingu dochází k zapojení svalstva nejen dolní poloviny těla, ale díky speciálním holím i horní poloviny těla. Díky tomu, že dochází k práci paží s rotací trupu a práci dolních končetin, dokáže chodec vyvinout větší rychlost a sílu než při běžné chůzi. Je prokázáno, že u správné techniky chůze s holemi dochází k zapojení téměř 90% kosterních svalů,“ říká MUDr. Jarmila Zipserová, primářka neurorehabilitační kliniky AXON v Praze.

V Řevnicích si osvojíte základy techniky nordic walkingu se zkušenými instruktory. Projdete si krásnou šestikilometrovou trasu brdskými lesy, buď jen tak „lážo plážo“, nebo se na místě můžete rozhodnout, zda chcete závodit. Šance, že získáte výhru, je veliká. Trasu si projdou i nevidomí chodci se svými traséry.

Registrace začínají v 9:00, do lesa vyrážíme v 11:00. Startovné činí 100,- korun. Hole půjčujeme na místě.

Kdo chce víc, vyzkouší si jízdu na koloběžce nebo speciální uvolňovací cvičení originální metodou Daflex System®. Dalším lákadlem, a to hlavně pro děti, jsou bosé chodníčky a výroba náramků na bosé nožky.

Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet chůzi po střepech či chůzi a cvičení bez použití zraku. Těšit se můžete také na modelovou ukázku záchrany života a ženy pak na líčení s Mary Kay.

Více informací najdete na webové stránce www.nwccr.cz
Další akce nordic walking najdete na www.nordicwalking.moskyt.net

Přiložený soubor: 

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte!

Mapa

Poslední komentáře

Sociální sítě

Odkazy

Retrofoto.net
historické fotografie
Zdeněk Mikšík
fotografie - camera obscura
Leoš Drahota
fotografie
Jenda Mikšík
fotografie a film
Muzeum Bojkovska
národopisné muzeum Slovácka
Moskyt - nordic walking
Moskyt - nordic walking

Mraky
Jsou bílé, šedé i černé, k večeru se zabarvují do červena. Jen zřídkakdy je jich obloha zcela prostá. Plují nám nad...
Jizerské mordy - pachatel neznámý
I v nitru horské přírody čeká lidská bestie na svou oběť. Má výhodu překvapení a nepřítomnosti svědků. Ne vždy se pak...
Noutonické přízraky
Je u nás několik míst, staveb, lidských i přírodních výtvorů, kde lze údajně znepokojivě často být svědkem působení...
Naše šibenice 13 - Bečov nad Teplou
13. část seriálu o pozoruhodných, ale již téměř ztracených a zapomenutých památkách, skrývajících se ve stínu stromů na...