Past na moskyty

Test neobvyklého výrobku. VAROVÁNÍ !!! Tento článek obsahuje jednu velmi drastickou fotografii.

Zpočátku se nám to z nevědomosti zdálo vcelku vtipné až humorné. Na Aljašce v USA prodávají v běžné maloobchodní síti za 1 USD past na moskyty. Je to kovové zařízení, fungující na principu již dávno nepoužívaných medvědích pastí, kdy dvě dotykem uvolněná železa prudce sevřou končetinu zvířete, chňapajícího po návnadě uprostřed čelistí. Tuto past si americký prodejce nechává ve velkém levnou pracovní silou vyrábět v Číně a prodává jí zřejmě, jak obal uvádí, „začínajícím traperům“.

Mysleli jsme si původně, že jde jen o hračku určenou k pobavení. Přesto nám to ale nedalo, past jsme zakoupili a rozhodli se vyzkoušet její neškodnost praktickou zkouškou. 1.4. jsme roztáhli silná železa, na pánvičku jako návnadu kápli kapku lidské krve a zapřeli jí k tomu určeným zobáčkem. Netušili jsme, jaké otřesné překvapení nás v krátké době čeká.

Když jsme se k pasti asi o tři hodiny později vrátili, ihned nám došlo, jaké se stalo neštěstí. V chladném sevření nelítostných ocelových čelistí se v ukrutných bolestech z posledních sil opravdu zmítal malý, sotva vylíhnutý komár. Past je, jak jsme naším testem bohužel zjistili, plně funkční! Na tu hrůzu se nedalo dívat. Dělali jsme co jsme mohli, pokoušeli jsme se ubohé stvoření ihned resuscitovat, ale všechno bylo marné. Malému tvorečkovi již nebylo po strašném zranění, způsobeném odporným výplodem bezcitné surové lidské vynalézavosti, pomoci. Moskyt zemřel! Trpěli jsme dlouho, výčitky svědomí nás sužovaly jak motýlka noční můra, ale nakonec jsme pochopili, že hlavní vina nespočívá na našich bedrech.

Jak je možné, že v USA, v tak vyspělé demokratické společnosti i dnes běžně prodávají tak barbarský a nehumánní, plně funkční nástroj, jakým je tato past. Dokáže si snad někdo představit, že by se ve stejné zemi prodávaly podobné pasti třeba k odlovu zatoulaných psů a koček? Je snad utrpení jednoho tvora, jen proto, že je menšího vzrůstu, méně významné než utrpení jiného? Je snad život divokého moskyta méně cenný, než životy domácích mazlíčků?

Věříme, že světlo života námi omylem uloveného komára nezhaslo nadarmo. Doufáme, že si někdo odpovědný po zhlédnutí zde zveřejněných otřesných snímků uvědomí neudržitelnost této situace na americkém trhu a pokusí se třeba i prostřednictvím mezinárodního tlaku neprodleně zjednat nápravu. Naše sdružení, které test nezávadnosti tohoto výrobku provedlo, se přestože nemohlo tušit k jak smutnému závěru zkouška dospěje, upřímně omlouvá všem milovníkům zvířat a doufá, že v duchu rčení: všechno zlé je pro něco dobré, napomohlo k tomu, aby se již nikdy podobná tragédie nemohla opakovat. Věřte také prosím, že název našeho sdružení ani v nejmenším neovlivnil objektivnost provedeného testu i když z toho pravděpodobně budeme podezíráni.

Rubrika: 
Další články na podobné téma: 

Komentáře

Opravdu srdcerivný článek. Jen bych měl jeden dotaz. Jak vypadala ta resuscitace. Dávali jste mu umělé dýchání nebo srdeční masáž. Až se někdy uvidíme, tak mi to musíš Leoši ukázat. Zatím, zdravím Všechny z Moskyta. Spaik

Přijde mi to tak absurdní tedy ("tak americké"), že by to mohla být pravda. Ostatně mají i příručku How to shit in the wood - Jak se (dámy prominou) vysrat v lese.
Topí

Poslední komentáře

Odkazy

Retrofoto.net
historické fotografie
Zdeněk Mikšík
fotografie - camera obscura
Leoš Drahota
fotografie
Jenda Mikšík
fotografie a film
Muzeum Bojkovska
národopisné muzeum Slovácka
Moskyt - nordic walking
Moskyt - nordic walking

Hagen
Legenda, strašidlo nebo zoufalec? Nikdo dnes již s jistotou neví, jak a kdy se poprvé nad opuštěnými kamenolomy poblíž...
Český Krumlov je znám především jako překrásné jihočeské město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Mnohým z...
Kudlanka
Kudlanka nábožná a atomový reaktor se k sobě moc nehodí, přesto je jedno místo, kde existují vedle sebe a zdá se, že...
Kréta
Kréta je největší řecký ostrov. Jasně, žádná novinka! Je z něj asi tak stejně daleko do Asie, Afriky i centra Evropy –...