Noc v Pohádce druhá - film

Moskyt se podruhé vypravil do tajemného statku zvaného Pohádka, aby zde strávil noc a za pomoci techniky toto tajemné místo prozkoumal. Při této výpravě natočil film.

Noc v Pohádce druhá - film

Další informace o našem pátrání se dočtete v článku Noc v Pohádce druhá.

Rubrika: 

Komentáře

Opravdu povedené video...
Škoda jen, že už se tam "nikdy nevrátíte". Těšil jsem se na další pokračování.

Obrázek uživatele Jenda Mikšík

Děkujeme za pochvalu.
"Nikdy neříkej nikdy", takže jestli bude další pokračování ukáže až čas. Necháme se všichni překvapit.

DOPORUČUJI: Jeďte do POHÁDKY prožít ještě TŘETÍ NOC. Vyberte si hodně pochmurný den z podzimu. Nemůže Vás tam být tolik, ale jen 2-3 pozorovatelé. Buďte tiší a mluvte spolu co nejméně výhradně šeptem. Nejlépe vůbec. Dorozumívejte se jen posuňky. Nejlépe je být zcela ve tmě. Pohybujte se jen pozvolna. Nemyslete při tom na nic jiného. Maximálně se soustřeďte na výzkum. Dobu pozorovací prodlužte od večera až do ranního rozbřesku.
Nepoužívejte mobil. A těch moderních vymožeností jen minimálně, opět nejlépe nic. Nechte působit sílu noci a sami buďte nenápadní, tiší,jen velmi pozvolna se pohybující, ale po celou noc maximálně bystřete a soustřeďte se na prostor kolem Vás. Naslouchejte tichu noci a sledujte prostor kolem velmi bedlivě. Obcházejte to tam pomaloučku, nenápadně a často se přikrčte a znehybněte při podlaze v domě, ve chlévě i kolem domu. Až se Váš zrak přizpůsobí tmě, akomodace, nekažte to, nenarušujte silným světlem, třebas bleskem. Užívejte jen tlumené světlo a jen občas. Nejezděte autem až těsně k domu. Parkujte opodál. To jsou ty správné kroky k objasněné, co se tam v noci dá vypozorovat a vycítit.
Já jsem kdysi tohle všechno absolvoval výhradně sám v jednom starém polozbořeném vodním mlýně a dodnes se mi ježí vlasy na hlavě, co jsem tam dokázal vyvnímat za scenerie. Ovšem připouštím, že to mohla vykreslit má vybičovaná fantazie, když jsem se pekelně snažil soustředit se na jevy z mlýna dávno zasypané časem.

Film zajímavý, ale asi jste nezkoumali dost dlouhou dobu jinak by jste určitě něco našli, nebo něco cítili. To tajemné zlo tam je a dlouho. Všichni kdo tam kdy bydleli se s ním v nějaké formě setkali. Jen je na to potřeba delší doba.

Stala se tam spousta špatných věcí, tak tam to "zlo" prostě být musí.... No nevím, podle mě je to už jenom sugesce. Vždycky se najde "něco", co se tomu dá přičíst. A ač jsou to jenom nepodstatné drobnosti, člověk z toho ve své mysli něco vyčaruje.
To je stejné, jako když se bojíte, že jsou pod postelí bubáci....tak tam prostě budou...

Viděl jsem i pořad České Televize o záhadných místech, kde taktéž tvrdí, že se na místě mají nacházet ještě pozůstatky asi 8. lidí, které měl Roubal zavraždit. Dokonce uvádíte i přesnou lokalizaci, kde by měli být zakopáni, nicméně jste se vyjádřili k tomu, že jste Pohádku navštívili naposledy, takže tady vaše veškerá badatelská činnost končí. Jen mě napadá z jakého důvodu již místo navštívit nehodláte a z jakého důvodu jste měření provedli pouze do půlnoci ... (?) Z mého pohledu nevidím žádný problém vzít lopaty a údajné místo zavražděných lidí prozkoumat a při případném nálezu nějakých lidských ostatků zalarmovat Policii ... Bohužel Vaším kontroverzním počínáním jste prozatím zdegradovali na úroveň jisté brněnské společnosti, když na TV Prima v lednu letošního roku odvysílali reportáž o natočeném "duchu", který měl varovat řidiče před další jízdou a tito "odborníci zkoumali" videozáznam asi šest hodin a do televize následně tvrdili, že se skutečně jedná o záznam nějakého přízraku. Jakožto profesionální kameraman / střihač jsem ten dotyčný záznam prohnal ve střižně přes několik filtrů a video jsem zpomalil i zastavil, ale v tomto případě se jednalo pouze o optický klam pohybující se roztáté vody na předním skle, která vytvořila spolu s osvětleným pozadím iluzi pohybujícího se přízraku. Video analýza je na youtube pod názvem - Duch u obce Bezvěrov. Samozřejmě, že jsem dostal spršku komentářů, že podobné věci s přízraky jsou zcela běžné. To jsem ovšem nikdy nepopíral, jen jsem rozborem videa ukázal, že se v tomto případě jednalo o optickou iluzi i když na první pohled to vypadalo tak, jak to bylo presentováno. No a "badatelé" po šestihodinovém "zkoumání" došli k takovému závěru, že u mně a řadě dalších lidí klesli pod svojí úroveň. To samé mi připadá u Vás. Dle mého jste měření neprovedli dostatečně dlouho a skálopevné přesvědčení, že se v přesně určeném místě nacházejí pozůstatky zavražděných lidí a následně vyřčený ortel, že jste tam naposledy mi připadá při Vaší společnosti přinejmenším podivné a nepochopitelné. Doufejme, že Vás nerozhodila ta příhoda s výpadkem techniky. Kdyby jsem měl dostatek času, tak sám sestavím skupinu lidí a sami jdeme místo prozkoumat, byť i za přítomnosti Policie.

Obrázek uživatele Leoš Drahota

Dobrý den, naše vyjádření, že se na Pohádku již nevrátíme vychází z toho předpokladu, že z našeho pohledu již v podstatě není po čem pátrat. Jedinou anomálií, kterou jsme na statku zaznamenali byl výpadek kamerového systému při naší třetí návštěvě Christlhofu, kdy je navíc pravděpodobné, že šlo jen o výpadek napájení. Nemáme další technické prostředky k nějakému dalšímu bádání a ani nevíme, co bychom ještě vlastně měřit či sledovat měli. Měření jsme neprováděli jen do půlnoci, ale téměř celou noc. Jen hodinu před a hodinu po jsme zachovávali jakýsi klid pohybu a ticho, aby jsme byli schopní vnímat cokoliv neobvyklého i svými smysly. O tom, že se pod podlahou nachází lidská těla rozhodně přesvědčeni nejsme, neboť šlo pouze o vyjádření senzibilky, navíc naším cílem není a nebylo hledat lidské ostatky, neboť i jejich případná přítomnost o ničem paranormálním nesvědčí. Nález těl by byl jen smutným dokladem kriminálního činu. Pokud ale máte nějaký nápad, kam a jakými metodami pátrat dál, napište nám na e-mail. S pozdravem.

Leoš Drahota bM

Dobrý den, napadá mě momentálně jediné, na co se v současné době zaměřit a již jsem to vlastně uváděl. Ačkoli se Vaše badatelská společnost přímo nezabývá hledáním ostatků zavražděných lidí, tak vypuštěná informace o možném nálezu zavražděných lidí by zcela jistě stála za důkladnější prozkoumání stejně tak, jak se nyní provádějí výzkumy masových hrobů z válečného a poválečného období. Dle mého názoru bych na Pohádku vyrazil znovu a to s cílem prozkoumat údajné místo zavražděných lidí. Předtím bych ale požádal o pomoc dalších lidí z řad senzibilů, psovodů atp., aby potvrdili možný nález lidských ostatků. Po případném potvrzení možného nálezu bych postupoval tím způsobem, že bych o průzkumu uvědomil někoho z úřadu nedaleké obce, uvědomil bych i média, že se chystá konkrétní výzkum, včetně krajských TV redakcí. Sice by se mohlo stát, že se přece jenom na nic nenarazí, ale případné odkrytí obětí z nedávné minulosti by bylo přinejmenším na stejné úrovni, tak jako při pátrání po obětech z období světových válek.

byl jsem tam uz po ctvrte...2x prez noc..prvni noc kroky z pudy slyselo nas to 5 lidi..ted z 28.na 29,9 2012..vubec nic...a ta mastal tam nic nenajdes prochazel jsem to tam a ta podlaha s ni nebylo hejbano...a v devadesatim patym tam kopaly poldove asi 2 mesice ..sonary a nic.. tak co tam chces najit ty..?az tam pojedete nekdy prez pulnoc tak se ozvy rad se pridam a muzeme pokecat..Pavel 607644021

Co tam chci najít já ? Vycházím z toho, že byla vypuštěna zajímavá informace o tom, že by se na daném místě mělo nacházet nějaké hromadné pohřebiště. Nevím, proč bych tam měl jezdit přes půlnoc... (?) Že se tam dějí nějaké paranormální aktivity pochyb nemám, mě ale osobně zajímají ty zavraždění lidé, protože Roubal doposud tvrdí, že nikoho nezabil. Případným nálezem pozůstalostí by se konečně Roubalovi ty vraždy dokázaly, to je snad málo ?? Přečti si po sobě, co píšeš. Nejdříve tvrdíš, že s podlahou nebylo "hejbáno" a následně to popřeš tvrzením, že to tam rozkopali poldové. Tak nevím, zda si to vysvětlit tím způsobem, že to policisté v roce 1995 rozkopali, následně to uvedli do původního stavu a teď to vypadá, že je podlaha původní a netknutá ? Opravdu jsem nepochopil, jak si to myslel.

Tak jsme se tady zase kouknul a čtu komentáře - opravdu věříte, že by u takto závažného případu policie odflákla práci takto zásadním způsobem? Rozum do hrsti - pokud by tam Roubal někoho zahrabal - asi by to na podlaze v době jeho zatčení bylo vidět. Rozhodně by to asi neušlo zkušeným krimi technikům. A ti by udělali co? Začali hrabat... Takže nejreálněji si myslím, že asi jen strašidelná fáma. Navíc Roubal by byl úplný idiot, aby pracně hrabal v baráku, když žil uprostřed lesů. A pak - to s těmi prasaty zní velice reálně (i když hrozně).
Jinak skutečně nikomu nebrání vzít lopatu a jít na to... Jak jsem psal vedle, blbé je, že jsem z opačného konce republiky a známý kriminalista by asi nejevil zrovna nadšení pro takovou akci (i když kdo ví, najít něco, je z něj legenda :D) a přiznám se, že i když to radím ostatním, samotnému by se mi do téhle práce kriminálky fušovat nechtělo...kdyby fakt něco. Soudní patologii mám sice za sebou a hrůz jsem tam viděl dost, ale tohle by bylo úplně jiné kafe. A přiznám se bez mučení - sám bych tam spát taky nešel. S tím, co o tom místě vím... Ale jak jsem psal minule, přítelkyně s kamarádkou, když nevěděly , o co jde, tam v pohodě spaly dvě noci. Ale dnes, po tom, co už ví...to by bylo úplně něco jiného. To je prostě lidská psychika. Hodně lidí třeba má údajně divné pocity na bojišti Sadová u HK., no my dva jsme si tam na jaře dávali několikrát rande (slečna je napůl z HK), trávili tam celou noc...a nic. Krásné jarní noci :). Prostě řešit něco tak starého, navíc "jen" regulérní bojiště nás vůbec nenapadlo. Za sebe musím ale říct že jsem ukrutný realista a materialista a připisuji vše jen vybičované lidské fantazii a psychice, případně davové psychóze, protože sám vím, co to umí se mnou na těchto místech :D Rozhodně bych sám v pohádce nevydržel. Zjednodušeně "strašidelná" místa ale mají své kouzlo a proto se o to zajímám...leč jsem přesvědčením skeptik.

Obrázek uživatele Leoš Drahota

Dobrý den Jakube, díky za komentář! Myslím, že zajímající se skeptik a navíc takový, který přizná že by tam sám nepřespal je člověk s přesně takovým přístupem, který Pohádka a podobná místa potřebují. Neboli střízlivý rozum, zdravý respekt a vnímavost pro genius loci. Lidská psychika samozřejmě dělá strašně moc. Určitě nám dokáže vsugerovat, že jsme něco slyšeli, cítili či dokonce viděli. Stane se to však člověku, který ze strachu nic takového rozhodně zažít nechce, nebo naopak třeba lovci duchů, který po tom touží? Myslím že oběma, ale proč, jak to funguje? Jak píšete "strašidelná" místa mají své kouzlo, čímsi nás přitahují a to možná i proto, že nám řeknou něco o nás samých. Máte sám nějakou zkušenost, která Vám tak trochu nabourala Váš skepticismus? Mějte se a napište :-)

Leoš Drahota bM

Před 14 dny úplně v pohodě...

V95 roce jsem tam tři dny i noci přespal se svojí ex,nebáli jsme se a pořád mrdali na kanapi..V pondělí brzo ráno tam přijeli cajti a dva měsíce tam obrátili vše naruby... Stačili jsme utéct.

Poslední komentáře

Odkazy

Retrofoto.net
historické fotografie
Zdeněk Mikšík
fotografie - camera obscura
Leoš Drahota
fotografie
Jenda Mikšík
fotografie a film
Muzeum Bojkovska
národopisné muzeum Slovácka
Moskyt - nordic walking
Moskyt - nordic walking

Naše šibenice 15 - Miłków
15. část seriálu o pozoruhodných, ale již téměř ztracených a zapomenutých památkách, skrývajících se ve stínu stromů na...
Zachraňte jizerské lesy
Zpráva o cestě, která se stala výzvou k ochraně zbytků jizerské přírody, ohrožené úmyslem uspořádat v roce 2003 ve...
Hitlerova babička
V Polné nedaleko Jihlavy se nachází starý židovský hřbitov a na něm hrob s pozoruhodnou pověstí.
Po stopách prehistorie
Cyklovýlet po stopách prehistorie od středověkého tvrziště ze 13. století, přes předvěkou dílnu na zpracování surového...